Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Mimozemšťané v mexickém parlamentu ukazují, jak je snadné vodit lidi za nos

Jedno ze dvou těl "nečlověčích bytostí" představených mexickým poslancům a vystavených v hotelu Camino Real v Ciudad de México. Fotol: Daniel Cardenas, Anadolu/Reuters
Jedno ze dvou těl „nečlověčích bytostí“ představených mexickým poslancům a vystavených v hotelu Camino Real v Ciudad de México. Fotol: Daniel Cardenas, Anadolu/Reuters

Nedávná efektní show, v níž ufolog předložil mexickým zákonodárcům údajné mrtvoly „nečlověčích“ inteligentních bytostí, nastoluje otázku, co vlastně zmůže věda, když musí čelit pohodlnějším vysvětlením.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Napětí v jednacím sále mexické dolní sněmovny bylo ke konci veřejného slyšení takové, že by snad dokázalo samo rozsvítit lustr. To je patrné i z videozáznamu. Nejsilnější moment však měl teprve přijít. Jaime Maussan, hlavní hvězda dne, vydal pokyn. Předstoupili dva muži, přinesli dřevěné schránky podobné rakvím a okázale je otevřeli. „Pohlédněte na bytosti, které nejsou lidské, nejsou součástí pozemské evoluce,“ řekl Maussan poslancům.

Spolu s nimi na ně může pohlédnout každý, kdo si pustí záznam, který se během několika dnů stal celosvětovým hitem. Spatří na něm dvě drobná mumifikovaná těla, humanoidní, ale zřetelně ne lidská, spočívající na bílých polštářích. Jejich ruce mají po třech prstech a lebky působí strašidelně. (Pokud si chcete ušetřit dlouhé proslovy ve španělštině bez anglických titulků, přeskočte rovnou na čas 2:27:40.)

Stojí to za to – svým způsobem. Každopádně jde o historickou událost. Něco podobného se na parlamentní půdě ještě nikde na světě nestalo.

Převládajícím dojmem většiny diváků bude

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Dezinformace

Názor

Komentáře, Věda

V tomto okamžiku nejčtenější