Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Odvolání Ševčíka se zadrhlo. Senát jeho fakulty chce právní analýzu. Odmítá, že jen hraje o čas

Děkan NF VŠE Miroslav Ševčík na zasedání Akademického senátu VŠE. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Děkan NF VŠE Miroslav Ševčík na zasedání Akademického senátu VŠE. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

K odvolání děkana Národohospodářské fakulty VŠE Miroslava Ševčíka chybí poslední krok – musí se k němu vyjádřit akademický senát jeho fakulty. Není ale jasné, kdy se sejde. Senát totiž chce právní analýzu odvolání. K té požaduje zápis z červnového zasedání celouniverzitního senátu, který rektorovi Ševčíkovo odvolání odsouhlasil. Zpracování zápisu měl přitom na starosti místopředseda „velkého“ senátu za Národohospodářskou fakultu a Ševčíkův právník. Mluvčí fakulty odmítá, že by šlo o zdržovací taktiku.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Akademický senát Národohospodářské fakulty VŠE se na nejbližším zasedání bude zabývat odvoláním děkana fakulty Miroslava Ševčíka, které prosazuje rektor univerzity Petr Dvořák. Ten o Ševčíkův konec usiluje několik měsíců. Odvolat jej z funkce však podle zákona o vysokých školách nemůže bez předchozího stanoviska fakultního senátu.

Odvolání Ševčíka schválil 26. června „velký“, celouniverzitní senát VŠE. Od té doby se však „malý“ senát nesešel. Podle mluvčího Ševčíkovy fakulty Daniela Váni čekají jeho členové na

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Školství

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější