Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Termín pro nabídky na Dukovany se posouvá kvůli Američanům. Zjistili jsme proč

Nový blok jaderné elektrárny Dukovany má být důležitým dílem skládačky budoucího českého energetického mixu. Foto: ČTK
Nový blok jaderné elektrárny Dukovany má být důležitým dílem skládačky budoucího českého energetického mixu. Foto: ČTK

Uchazeči o výstavbu nového bloku jaderné elektrárny v Dukovanech měli své nabídky původně odevzdávat do 2. října. Jeden z nich ale požádal o odklad. Ministerstvo průmyslu a obchodu ho schválilo, nový termín je 31. října. Deník N od zdrojů z blízkosti soutěže zjistil, proč k tomu došlo.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Že o odklad požádal právě Westinghouse, napsal jako první server Novinky. Deníku N informaci potvrdily dva další zdroje z blízkosti tendru. O zdržení se začalo spekulovat v posledních týdnech, kdy byl Westinghouse jediným zájemcem o český tendr, který doposud neposlal závaznou nabídku.

Dnes ráno potom ČEZ oznámil, že se termín skutečně posunul. „Prodloužení termínu nijak neohrozí harmonogram projektu. Uchazeči vedle závazné nabídky na jeden blok v Dukovanech předloží také nezávazné nabídky na další tři jaderné bloky,“ napsala polostátní energetická společnost v tiskové zprávě.

„Američané požádali o odklad kvůli nějakým dohadům s 

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Energie

Tendr na Dukovany

Ekonomika

V tomto okamžiku nejčtenější