Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Ruská agrese ohrožuje cestu k zeleným cílům, varoval Pavel při prvním vystoupení v OSN

Prezident Petr Pavel a ministr zahraničí Jan Lipavský v OSN. Foto: MZV
Prezident Petr Pavel a ministr zahraničí Jan Lipavský v OSN. Foto: MZV

Od zvláštní zpravodajky v New Yorku: „Ruská agrese proti Ukrajině má v celosvětovém měřítku přímý dopad na plnění cílů udržitelného rozvoje,“ prohlásil Petr Pavel ve svém prvním projevu na půdě OSN v New Yorku. Česko podle něj přispěje čtyřmi miliony dolarů do Zeleného klimatického fondu na období 2024 až 2027 a vytvoří nový systém pro sledování a podávání zpráv o plnění cílů udržitelného rozvoje.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Český prezident má mít na půdě OSN celkem tři vystoupení – dnešní na summitu o naplňování udržitelného rozvoje, zítra v rámci všeobecné rozpravy na Valném shromáždění OSN a ve středu v otevřené debatě na zasedání Rady bezpečnosti k Ukrajině. Tam se už nyní očekávají střety

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Klimatická krize

Petr Pavel

Česko, Svět

V tomto okamžiku nejčtenější