Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Bouře na Bulovce. Anesteziologové odmítají nového šéfa. Hrozí, že nebudou operovat

Nemocnice Na Bulovce. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Nemocnice Na Bulovce. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Vedení pražské Fakultní nemocnice Bulovka má problém. Většina lékařů anesteziologického oddělení hrozí, že už nebude brát služby navíc. Tvrdí, že se nemocnice bezdůvodně zbavila dosavadního primáře ARO, který oddělení vedl. Na jeho místo dnes nastoupil nový šéf, kterému většina anesteziologů z této nemocnice nedůvěřuje.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Anesteziologická klinika je klíčovým oddělením každé nemocnice. Fakultní nemocnici Bulovka teď hrozí, že už za dva týdny přestane většina lékařů z tohoto oddělení sloužit veškeré přesčasy. Anesteziologové by tak nenastoupili na odpolední služby a nemocnice by nemohla operovat.

Lékaři protestují proti „neprůhlednému a bezdůvodnému výběrovému řízení“ na post primáře tohoto oddělení, který zastával Jakub Bala.

„Velmi nás překvapilo, že vedení

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Zdravotnictví

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější