Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Omezený řezník jako jeden z pilířů ruského státu. Zradily Kadyrova ledviny, nebo „otec Putin“?

Ramzan Kadyrov ve videu zvěřejněném v jeho kanále na Telegramu v neděli. Nelze ale ověřit, kdy a kde bylo video natočeno – zda je skutečně aktuální. Zdroj: Kadyrov_95, Telegram
Ramzan Kadyrov ve videu zvěřejněném v jeho kanále na Telegramu v neděli. Nelze ale ověřit, kdy a kde bylo video natočeno – zda je skutečně aktuální. Zdroj: Kadyrov_95, Telegram

Není ani tak důležité, zda čečenský vůdce Ramzan Kadyrov žije, nebo ne. Důležité ovšem je, že zprávy o jeho kritickém zdravotním stavu vyvolaly v Rusku paniku. Jen Kreml se tváří, že se nic neděje. V klidu a s rozvahou vybírá pro ruskou Čečenskou republiku následníka. Jaká je nabídka?

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Když chtěl, aby jeho ozbrojený protivník Magomed Chambijev složil zbraně, zajal celou jeho početnou rodinu včetně žen a řekl, že je zabije. Zvítězil.

Jeho nejoblíbenějším automobilem je Ferrari Testarossa. Na delší vzdálenosti se ale přemisťuje Airbusem A319, jehož interiér do mimořádně luxusní podoby přivedla britská firma Winch Design. Nejčastěji navštěvuje Spojené arabské emiráty. Má tam v komplexu Zabeel Saray Residences na umělém ostrově ve tvaru stromu – Palma Džumejra – vilu s číslem 21.

V Čečensku vlastní blíže neurčený počet paláců, manželek i ozbrojených formací. Automobilový park pak čítá několik mercedesů, vůz Hummer, Lamborghini, BMW (deset kusů) i Porsche (devět kusů). Výčet není úplný.

Kromě automobilové vlastní stáj skutečnou. Drahé koně jsou jeho vášní. Za některé zaplatil přes milion eur (o Kadyrovově koni ustájeném v ČR zde). Za fotbalisty svého klubu Těrek utratil ještě víc.

V roce 2017 byly na sociálních sítích zveřejněny fotografie interiéru Kadyrovova letadla. Zdroj: Malakhov007, Instragram

Na otázku, odkud má peníze, Ramzan Kadyrov zcela vážně odpovídá: „Alláh dává.“ Ruská daňová správa se s tímto vysvětlením už dávno spokojila.

Opuchlý, v dešti a sám

Novináři obležená Ústřední klinická nemocnice v Moskvě. Na parkovišti před ní ještě nikdy nebylo tolik aut s čečenskými SPZ jako nyní. Je 18. září 2023 dopoledne

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Kavkaz

Rusko

Vladimir Putin

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější