Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Jágrové v ordinacích a hokej v hlavě Míly Ludvíka

Ředitel FN Motol Miloslav Ludvík vysvětloval lékařům, proč dohodnuté změny na celostátní úrovni půjdou prosadit v praxi jen stěží. Foto: ČTK
Ředitel FN Motol Miloslav Ludvík vysvětloval lékařům, proč dohodnuté změny na celostátní úrovni půjdou prosadit v praxi jen stěží. Foto: ČTK

Komentář Josefa Boušky: Kdyby Lidl držel personál za kasou 24 hodin v kuse, strhl by se nevídaný poprask a politici by závodili, kdo dřív ochrání zaměstnance před cizáckým řetězcem. U lékařů to bereme jako samozřejmost.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„Takovej Jarda Jágr, ten se stal opravdu špičkovým hokejistou jen díky tomu, že po těch trénincích ještě zůstával a přidával si.“ Ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík patří k posledním lidem v republice, které by i zarputilý optimista podezíral ze zajímavých myšlenek, pokud nepočítáme jeho recept na koronavirovou krizi „ve zdravém těle zdravý duch“. Přesto se právě jemu podařilo najít zcela neotřelý recept na problematiku lékařských přesčasů. Uděláme ve zdravotnictví hokej!

Představa tisíců mladých lékařských superhvězd brázdících linoleum českých špitálů je nesporně lákavá. Přechod na hokejový systém bude ovšem vyžadovat určité změny, které možná ředitel naší největší nemocnice naplno nedomyslel.

Běžný pracovní den začínajícího lékaře se smrskne na čtyři, pět hodin práce. Ale pozor: chceme Jágry, takže další dvě hodiny k tomu jako přesčas. S tím bude souhlasit i generace Z.

Samozřejmostí se stane prvotřídní strava zdarma, stejně tak i plně hrazená péče o tělo i duši. Ani lékař nepohrdne po tvrdé šestihodinové šichtě masáží či perličkovou lázní.

O úzkostlivě tajených platech v tuzemském hokeji víme nejvíce z

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Názor

Zdravotnictví

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější