Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Politická Pointa N: Babišova sněmovní taška plná dadaismu

Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Ministr za ODS nalezl ve sněmovních obstrukcích poezii, lídr ANO Andrej Babiš zase své voliče. V týdenním komentovaném shrnutí politického dění se tentokrát věnujeme tomu, co se děje v levicové části spektra a jak se tam dostal propagátor rovné patnáctiprocentní daně Vlastimil Tlustý.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Politické dění tohoto týdne shrnuje a komentuje Kateřina Frouzová.

Místopředsedkyně Sněmovny Věra Kovářová (STAN) se během úterní schůze Sněmovny začala smát do dlaně, když zahlédla šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, jak svou typickou chůzí přichází k řečnickému pultíku.

„Čemu se smějete?“ zeptal se jí zjevně zaskočený expremiér.

„No, máte s sebou pěkné zavazadlo, což naznačuje délku vašeho vystoupení,“ odpověděla mu Kovářová.

Tašku, s jakou by mohla cestovat i Mary Poppins, která v ní vozila mimo jiné skládací lůžko, položil Babiš vedle řečniště. Vyskládal z ní papíry, na chvíli se během této operace zamotal do napájecího kabelu a upravil si šedé sako.

Tím skončila pravděpodobně nejzajímavější část jeho skoro tříhodinového vystoupení. Zbytek projevu a komentářů už většina posluchačů sněmovního dění několikrát v různých podobách v minulých dnech nebo týdnech slyšela.

S jednou výjimkou.

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Názor

Pointa N

Česko, Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější