Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Advokátní komora chce Hradu pomoci s hledáním ústavních soudců. Její šéf žádá schůzku s prezidentem

Ilustrační foto: ČTK
Ilustrační foto: ČTK

Advokátní komora se svými nominacemi na ústavní soudce zatím u prezidenta Petra Pavla neuspěla, Hrad si kandidáty z řad advokátů hledá po vlastní ose. To se příliš nelíbí šéfovi komory Robertu Němcovi. Ten se chce s prezidentem setkat a nabídnout mu, že by komora s hledáním dalších kandidátů pomohla.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Mezi Pražským hradem a Českou advokátní komorou to vře. Komora totiž poradnímu panelu prezidenta zaslala dvě nominace na potenciální kandidátky na post ústavních soudkyň. Jak ale začátkem tohoto týdne popsal Deník N, prezident Petr Pavel se k nominacím od komory příliš nemá a zřejmě se k tomu ani nechystá. Mezitím poradní panel, který řídí akademik Jan Kysela, vybírá nominandy z řad advokátů sám.

To se příliš nezamlouvá šéfovi advokátní komory Robertu Němcovi. „Na Hrad jsme poslali dvě nominace. Z Pražského hradu nám ale

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Justice

Petr Pavel

Ústavní soud

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější