Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Děsivé příběhy činí život méně děsivým. V kinech straší Přízraky v Benátkách, nový film podle románu Agathy Christie

Kenneth Branagh jako Hercule Poirot | zdroj: Falcon
Kenneth Branagh jako Hercule Poirot | zdroj: Falcon

Podzim je čas, který si většina z nás spojuje s temným sychravem a duchařskými historkami. Není tedy lepšího období, kdy do kin vpustit film, který je těmito tématy protkaný jako váš sklep pavučinami. Do kin vstupují Přízraky v Benátkách, nový film s Herculem Poirotem.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Kenneth Branagh si roli slavného detektiva Hercula Poirota oblíbil, a tak si zrežíroval již třetí film podle románu Agathy Christie se sebou samým v hlavní roli. Filmu Přízraky v Benátkách předcházely snímky Vražda v Orient Expressu a Vražda na Nilu.

Přízraky v Benátkách vznikly podle románu Viděla jsem vraždu (v originálu nese titul Hallowe´en Party). Stejně jako u předešlých snímků, i zde scénář napsal Michael Green, který si s ním vyhrál a určitě Agathu nepotopil do benátských kanálů.

Smrt v benátském kanálu

Hercule Poirot se po svém posledním případu (z filmu Vražda na Nilu), rozhodl, že půjde do důchodu a odstěhoval se právě do Benátek.

Zde ho překvapí jeho stará známá, slavná spisovatelka Ariadne Oliver (Tina Fey). Ta ho zatáhne na podivnou dětskou halloweenskou party do tajemného domu, kde se má posléze konat duchařská seance.

Jelikož Poirot je rozumný a racionálně uvažující člověk, ničemu takovému nevěří a pokládá to celé za podvrh. Přesto s Ariadne na večírek vyrazí. Party a následnou seanci pořádá bývalá operní pěvkyně Rowena Drake (Kelly Reilly). O jejím domě se říká, že je prokletý a že v něm straší.

Na dětské party se odehraje stínové představení, které příběh tohoto zakletého domu vypráví. Poirotovi příběh přijde pro děti dost děsivý, ale je ujištěn, že děsivé příběhy

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Film

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější