Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Opozici v Praze se nepodařilo odvolat Pospíšila. Jednání se proměnilo v politickou šermovačku

Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Opozice na dnešním mimořádném jednání zastupitelstva neuspěla se záměrem odvolat náměstka pražského primátora Jiřího Pospíšila (TOP 09). Jednotlivé strany využily velkou část schůze ke vzájemné kritice.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Pospíšil hned na začátku odmítl, že by měl v korupční kauze Dozimetr jakoukoliv úlohu. Podle něj se v článku Deníku N, na jehož základě bylo mimořádné jednání zastupitelstva svoláno, neobjevily žádné nové skutečnosti.

„Jediná nová informace je, že došlo ke zveřejnění mého dobrovolného výslechu na policii,“ řekl náměstek primátora.

Deník N v textu popsal roli Pospíšilova někdejšího spolupracovníka a bývalého člena TOP 09 Jiřího Fremra i to, že se současný náměstek primátora na jaře 2018 v Itálii účastnil schůzky, na které byl také současný obviněný v kauze Dozimetr, podnikatel Michal Redl.

Pospíšil dnes na jednání zastupitelstva řekl, že se setkání zúčastnil kvůli snaze

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Kauza Dozimetr

Praha

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější