Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Babiše vytáhl nahoru marketing, teď už se ale prodává sám. Proč vlastně jde tak dobře na odbyt?

Produkt s produktem. Aneb Andrej Babiš ve svém živlu - volební kampani mezi lidmi. Foto: Facebook Andreje Babiše
Produkt s produktem. Aneb Andrej Babiš ve svém živlu – volební kampani mezi lidmi. Foto: Facebook Andreje Babiše

Komentář Evy Mošpanové: Blížící se volby na Slovensku ukazují, že nahlížet na předsedu hnutí ANO výhradně jako na produkt dobrého PR je chyba. A také že největší pomocí i hrozbou pro Andreje Babiše je Andrej Babiš sám.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Ministr pro evropské záležitosti skončil jako nikým nevolená nula, předsedkyně Poslanecké sněmovny jako prodejkyně mobilů, všichni ostatní zástupci koalice jako představitelé nové totality.

Abychom to zkrátili – vystoupení Andreje Babiše začátkem září ve Sněmovně mělo v mnoha momentech eleganci a dikci člověka, který se na vás oboří ve dvě ráno na nádraží.

Z Babišova běžného repertoáru vyčnívalo nasazení, se kterým se pustil do urážení všech kolem, jinak ale projevy nebyly zas takovou novinkou. Zdrženlivost ani vytříbenost myšlenek nikdy nebyly Babišovými silnými stránkami.

Tradiční interpretace má za to, že jeho voličům to nevadí a volí ho tomu navzdory (preference hnutí ANO drží pevně jako skála). Vědí sice, že Andrej Babiš je buran, ale dokážou to skousnout – a to i díky výbornému marketingu, který tento nepříjemný fakt maskuje.

Je to ale chybná interpretace.

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Andrej Babiš

Názor

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější