Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Akira přepsal dějiny. Teď kultovní manga konečně vychází česky

Akira, obálka 4. dílu komiksu. Foto: Crew
Akira, obálka 4. dílu komiksu. Foto: Crew

České vydání Akiry sice nestihlo vyjít do roku 2019, kdy se příběh začíná odvíjet, ale to nevadí. Nikdo totiž donedávna příliš nevěřil, že se české publikum slavné mangy, která byla předlohou stejnojmenného filmu, vůbec kdy dočká.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Kacuhiro Ótomo začal kreslit svůj komiksový příběh už v roce 1982, kdy v jeho vizích došlo v Tokiu k olbřímímu výbuchu, jenž odstartoval třetí světovou válku.

Naštěstí se jeho vize nenaplnily, takže mohl až do roku 1990 pokračovat v kreslení a Akiru dokončit.

Tou dobou už šlo o bezprecedentní hit, ke zfilmování dokonce došlo ještě před dokončením celé řady! Z Akiry se stal kult jak v říši komiksu, tak v říši filmu (díky distribuci v USA došlo k popularizaci anime na Západě).

Autor příběh odvyprávěl na přibližně 2200 komiksových stranách a nesmazatelně se zapsal do dějin mangy. Teď šest dílů Akiry vyšlo v českém nakladatelství Crew.

Předpovědět budoucnost

V roce 2019 se Neo-Tokio připravuje na pořádání olympijských her. Což je naštěstí jedna z mála skutečností, které autor odhadl přesně. Olympijský stadion roste nedaleko místa, kde kdysi došlo ke zničujícímu výbuchu.

Jenže minulost není ani zdaleka tak mrtvá, jak by si všichni přáli. A příslušníky pouličních motorkářských gangů dávné války nezajímají. Potřebují jen

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Komiks

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější