Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Dřou mi tam jak otroci, aby měli na tři hypotéky.“ Šéf Motola na jednání o přesčasech pobouřil mladé lékaře

Pondělní jednání ministrů Vlastimila Válka a Mariana Jurečky s mladými lékaři. Foto: platforma X Vlastimila Válka
Pondělní jednání ministrů Vlastimila Válka a Mariana Jurečky s mladými lékaři. Foto: platforma X Vlastimila Válka

Mladí lékaři odmítají novelu zákona, která by umožnila legálně sloužit až 832 hodin přesčasů ročně. V pondělí se kvůli tomu sešli na ministerstvu práce a sociálních věcí, kam kromě dvou ministrů přišli i ředitelé některých nemocnic. Šéf Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík na schůzce řekl, že tisíce hodin přesčasů chce mnoho lékařů proto, aby splatili hypotéky. Zároveň přiznal, že přesčasy dává nemocnice hlavně mladým lékařům, protože to vyjde levněji.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„Velmi konstruktivní a příjemné jednání na ministerstvu s Marianem Jurečkou a se Sekcí mladých lékařů ČLK na téma nejen přesčasů… Vyříkali jsme si některé nejasnosti, rozdali si úkoly a za měsíc se chceme sejít znovu,“ pochvaloval si pondělní schůzku ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).

Samotní lékaři ze schůzky ale rozhodně nadšení nebyli. Na jednání ministrům i ředitelům nemocnic chtěli vysvětlit, proč

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Zdravotnictví

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější