Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Slovensko opravdu může zkrachovat

Foto: Tomáš Benedikovič, Denník N
Foto: Tomáš Benedikovič, Denník N

Komentář Konštantína Čikovského: Nemůžeme se upínat k představě, že až půjde opravdu do tuhého, finanční trhy nás včas varují a my budeme mít šanci se nějaké formě bankrotu vyhnout.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Myslím si, že se Slovensko už dostalo do bodu, kdy z politických důvodů nemůžeme růst našeho dluhu zastavit. Naše politika se natolik vymkla rozumné kontrole, že už v ní nebude síla, která by deficity dokázala snižovat.

O možném státním bankrotu píšu se vší vážností, klidně, po měsících přemýšlení. Stále doufám, že se mýlím a že kombinace šťastných náhod a změn v řízení státu nám umožní udržet si ekonomickou svobodu.

Ale podcenění scénáře bankrotu se obávám natolik, že jsem o něm musel napsat, navzdory riziku, že budu obviněn z laciného laického zvěstování apokalypsy.

Jak k tomu dojde

Představme si, že po volbách vznikne

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Názor

Slovensko

Komentáře, Kontext N

V tomto okamžiku nejčtenější