Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Nová varianta covidu má nebývalé množství mutací. Ochrání vakcína, která bude v Česku k dispozici?

Ilustrační foto: Adobe Stock
Ilustrační foto: Adobe Stock

Počty nakažených covidem v Česku pomalu rostou. V zahraničí cirkuluje nová varianta koronaviru, která umí vytvářet větší množství mutací. Kdo by se měl nechat na podzim očkovat? Jaká jsou pravidla pro lidi, kteří se nakazí? A kdy lze žádat testy zdarma?

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

S koncem dovolených a s návratem dětí do kolektivů se zvyšují i počty nakažených koronavirem. Ve srovnání s předchozími vlnami je ale situace zatím klidná.

Počty nově nakažených se pohybují kolem dvou set denně, v nemocnicích leží s covidem v celém Česku jen zanedbatelný počet lidí (35 pacientů, z toho dva na intenzivních lůžkách).

Jak bude vypadat situace v dalších podzimních měsících, se ale dobře odhadnout nedá. V zahraničí se objevila nová varianta koronaviru BA.2.86 zvaná pirola, která vytváří velké

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Covid-19

Zdravotnictví

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější