Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Reportáž: Po požárech zasáhla Řeky další pohroma. Popisujeme, jak rychle se z egejského ráje stane blátivé peklo

Záplavy na řeckém ostrově Skiathos, 5. září 2023. Foto: @toivo_kit – Instagram via Reuters
Záplavy na řeckém ostrově Skiathos, 5. září 2023. Foto: @toivo_kit – Instagram via Reuters

Řecko po rozsáhlých požárech zažilo další přírodní katastrofu – bouřku Daniel, která ve středovýchodní části země zapříčinila záplavy. Ty se dotkly i řeckého ostrova Skiathos, po němž jsem cestovala se svými dvěma kamarádkami, líčí reportérka Deníku N a popisuje i to, jak složité bylo dostat se zpátky do Česka.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Když na začátku tohoto týdne ukazovala předpověď počasí silné přeháňky, nebraly jsme to příliš vážně. Jen těžko jsme si v tu chvíli s mými dvěma kamarádkami dokázaly představit, že bouřka Daniel, která se přežene i přes ostrov Skiathos, zabrání našemu odletu domů do Česka.

Vše začalo v pondělí brzy ráno, kdy nás probudily poměrně slabé přeháňky. Ten den jsme měly v plánu vyrazit do hlavního města Chora, které se na malém ostrově na severozápadě Egejského moře rozprostírá mezi dvěma kopci. Nakonec jsme se rozhodly zůstat v našem ubytování.

Mírný déšť se během dne proměnil ve vytrvalý a přidal se k němu silný vítr.

Řecký ohňostroj

Bouřka celý den sílila, což se projevilo v noci

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Jižní Evropa

Počasí

Reportáž

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější