Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Cílí na SPD, ale mohlo by být i hůř. Proč Babiš vytáhl mantru o „nové totalitě“

Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

ANO je v opozici méně vidět, což se předseda tohoto hnutí Andrej Babiš snaží aktuálně řešit provokativními výroky. Tento týden opanoval titulky mnoha serverů slovy o „nové totalitě“. Nejde však o náhodný úlet. Podle expertů se tak snaží oslovit nové voliče.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Šéf opozičního hnutí ANO Andrej Babiš si nyní tak oblíbil slovní spojení „nová totalita“, že se mu dalo ve Sněmovně jen obtížně vyhnout. „Ááá. Dobrý den, totalitná média,“ zdravil Babiš žertem ve středu ráno novináře Deníku N. Na plénu Sněmovny ale používal stejný obrat i s vážnou tváří. S „novou totalitou“ spojoval vládu, veřejnoprávní média, některé redaktory, Ústavní soud, Senát.

Podobně jako někdejší výpady vůči bývalému šéfovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi nebo zlehčování kritiky výrokem „je to kampaň“ si tedy nyní Babiš našel novou mantru, kterou bude pravděpodobně opakovat tak dlouho, dokud jeho samotného nebo jeho fanoušky neomrzí.

S „novou totalitou“ přišel předseda ANO

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Analýza

Andrej Babiš

Petr Pavel

Praha

Sněmovna

Veřejné finance

Vláda Petra Fialy

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější