Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Karibské pozadí Pražákova byznysu. Mafru má ovládnout skupina vlastněná z tvrdého daňového ráje

Grafika: Deník N
Grafika: Deník N

Skupina Kaprain, která oznámila převzetí vydavatelství Mafra, chemičky Synthesia a firmy Londa provozující Rádio Impuls, je podle zjištění Deníku N ovládána neprůhlednými firmami z Britských Panenských ostrovů – agresivního daňového ráje, který je zanesen na černé listině Evropské unie. Ověřit, komu ve skutečnosti připadne největší vydavatelství médií v Česku, je tak téměř nemožné.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Ač malé rozlohou, jsou Britské panenské ostrovy největším a především nejagresivnějším daňovým rájem světa. Tamní systém totiž poskytuje klientům kromě nulového zdanění i naprostou anonymitu – jak osobní, tak finanční. Letos navíc Evropská unie zařadila tuto zemi na černou listinu nespolupracujících jurisdikcí.

A právě tady jsou podle zjištění Deníku N registrovány dvě společnosti, které vlastní většinový podíl v celé skupině Kaprain. Ta se má nyní stát vlastníkem mediálního domu Mafra, chemičky Synthesia a firmy Londa provozující Rádio Impuls.

„Toto schéma působí velmi

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Zákulisí moci

Česko, Ekonomika

V tomto okamžiku nejčtenější