Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Fotoglosa: Silný jako Brabec, mrštný jako Pekarová Adamová. Poslanci během jednání i cvičí

Cvičit ve Sněmovně si vyzkoušel i ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Cvičit ve Sněmovně si vyzkoušel i ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Poslanecká sněmovna ve středu 6. září. Zákonodárci jednají o možná nejdůležitějším zákoně volebního období –⁠ balík úsporných opatření má zamezit krachu státních financí. Je to zodpovědná práce. Někteří však stihnou i jiné aktivity, až do konce týdne spolu budou mezi výbory soutěžit, kdo déle vydrží cvičit. Podívejte se na to.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Na to, že se jedná o jednom z nejdůležitějších zákonů tohoto parlamentního cyklu, je po ránu jednací sál Sněmovny dost prázdný.

Hovoří místopředseda dolní komory Karel Havlíček. Očekává se, že bude stručnější než jeho předseda Andrej Babiš a dokáže své argumenty ke schválení programu zformulovat rychleji než za čtyři hodiny.

Je to těžká práce, zvláště pro pracující důchodce.

To v sále Státních aktů pod gobelínem Otce vlasti je rušno.

Dnes je státním aktem tělocvik.

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Pohledem Ludvíka Hradilka

Česko, Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější