Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Pointa N: Velmi křehké hradní vztahy. Jak prezidentovi blízcí bojují o pozice a vliv

Jana Vohralíková zůstává pravou rukou prezidenta Petra Pavla. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Jana Vohralíková zůstává pravou rukou prezidenta Petra Pavla. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Na Pražském hradě i v Poslanecké sněmovně je v poslední době veselo. Zákonodárci cvičí, řeční nebo spí, spolupracovníci Petra Pavla zažívají škatulata. Ta jsou podle kancléřky Jany Vohralíkové „interní personální záležitostí“.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Komentovaný souhrn středečního dění sepsal Tomáš Linhart.

Co se děje na Hradě

Na Hradě se dějí personální škatulata a na vině není prezident Petr Pavel. Změny se však týkají jeho blízkých spolupracovnic – „z hodiny na hodinu“ skončila dosavadní vedoucí jeho kabinetu Linda Jozwiak Kopecká, jako ředitelka odboru komunikace končí Markéta Řeháková, která se přesouvá do pozice mluvčí.

Z té role ji ostatně také patrně nejlépe zná širší veřejnost. Někdo si ji vybaví jako „holku od koní“, jiní zase podle jejího moderování první tiskové konference nově zvoleného prezidenta.

Markéta Řeháková na tiskové konferenci, za niž byla kritizována. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Na zdánlivě technické personální záležitosti v zásadě není zajímavé, že se stala, ale

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Názor

Pointa N

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější