Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Koalice chce zvýšit poplatky za televizi a rozhlas. Jejich šéfové přibližují, jak peníze využít

Ministr kultury Martin Baxa (ODS) oznámil záměr zvýšit koncesionářské poplatky. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Ministr kultury Martin Baxa (ODS) oznámil záměr zvýšit koncesionářské poplatky. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Vládní koalice oznámila zvýšení koncesionářských poplatků, které je podle ministra kultury Martina Baxy (ODS) pro nezávislá veřejnoprávní média zásadní. Návrh kvitují ředitelé České televize i Českého rozhlasu, jejichž hospodaření by nově mohl hlídat Nejvyšší kontrolní úřad.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

V případě ČT se má měsíční poplatek zvýšit o 25 korun na 160 korun, rozhlasový poplatek má vzrůst o deset korun na 55. „Není možné se zvýšení příjmů veřejnoprávních médií vyhnout,“ řekl na tiskové konferenci Baxa.

Podle návrhu se má také rozšířit okruh plátců koncesionářských poplatků. Kromě vlastníků rozhlasových a televizních přijímačů se za plátce budou považovat i majitelé mobilů či tabletů, nejvýše však jeden za domácnost.

„Nově to bude jakékoli

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Média

Veřejnoprávní média

Vláda Petra Fialy

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější