Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Slovenská strana Republika nabízí kult mužské síly: „Nikdy jsme nebyli silnější a odhodlanější“

Foto: Facebook Milana Mazurka
Foto: Facebook Milana Mazurka

Politici slovenské Republiky, nacionalistické strany, která může 30. září sehrát důležitou roli ve volbách do Národní rady, se ve volební kampani snaží na sociálních sítích zaujmout obnaženými těly a vypracovanými svaly. Jde o styl, který praktikují krajně pravicové formace i jinde, v poslední době například v Rusku a Maďarsku, proslavil se jím i Vladimir Putin. Podle expertů má ukázat sílu a připravenost zakročit.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„Přátelé, je krásných sedm hodin ráno a my jsme se rozhodli využít svěží tatranský vzduch a dát si pořádně do těla,“ promlouvá ve videu k přívržencům místopředseda hnutí Republika Milan Mazurek. Po několika shybech na hrazdě uprostřed lesa a několika klicích shodí triko a ve zpomaleném záběru divák sleduje jeho vypracované svaly.

Ve videu není žádné politické poselství. Kromě Mazurka se v něm objeví také Jan Pastuszek z webu „Kulturblog – Na straně zdravého rozumu“ a další volební kandidát Republiky Jaroslav Vajda. I oni ukazují, jak se dokážou přitahovat na hrazdě a jak zvednou na ramena těžký pařez.

„Své zdraví máte jen jedno a nedovolte tomuto systému, aby z vás udělal slabé a závislé, protože to si ve skutečnosti přeje,“ motivuje Mazurek.

Celý příspěvek působí spíše jako propagační video na zdravý životní styl a posilování než jako politická aktivita kandidátů do parlamentu. „Sportujte, cvičte, hýbejte se a udělejte všechno pro to, abyste se stali zdravými a silnými,“ dodává Mazurek v závěru.

Nejde o jediné video Republiky, ve kterém kandidáti a členové hnutí ukazují své

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Slovenské volby

Slovensko

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější