Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Dřív Putin krmil Kima chlebem a solí, dnes od něj chce zbraně. Přijede ale lídr KLDR vůbec?

Vladimir Putin a Kim Čongun ve Vladivostoku v dubnu 2019. Setkají se znovu na stejném místě? Foto: Alexander Zemlianichenko / Pool via Reuters
Vladimir Putin a Kim Čongun ve Vladivostoku v dubnu 2019. Setkají se znovu na stejném místě? Foto: Alexander Zemlianichenko / Pool via Reuters

Kim Čongun se podle New York Times za pár dní vypraví do Vladivostoku na schůzku s Vladimirem Putinem. Dávalo by to smysl: Oba touží po něčem, co má ten druhý. Navíc Kimova poslední známá cesta za hranice vedla před čtyřmi lety právě do Ruska. Jenže teď není vyloučeno, že severokorejský vůdce do svého pancéřovaného vlaku vůbec nenastoupí.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Kim Čongun není nijak vášnivý cestovatel. Jeho inspekční výlety uvnitř KLDR jsou jedna věc, ty podniká pořád, vždy v doprovodu dalších severokorejských hodnostářů. Ale to jsou cesty, které slouží především tamní propagandě.

Oproti tomu za hranice Severní Koreje vyráží spíš ojediněle a pokaždé

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Ruská válka na Ukrajině

Rusko

Východní Asie

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější