Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Policie rozdělila kauzu Dozimetr. Řeší nové informace kolem údajného uplácení člena dozorčí rady

Ilustrační foto: ČTK
Ilustrační foto: ČTK

I když hlavní část kauzy Dozimetr míří k podání návrhu na obžalobu, část týkající se uplácení člena dozorčí rady pražského dopravního podniku v ní nebude. Vyšetřovatelé případ vyjmuli z hlavní větve a prověří nové informace, které jim mimo jiné předal podnikatel Jindřich Špringl, jenž je stíhaný za údajnou pomoc při uplácení.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Vyšetřování případu kolem pražského dopravního podniku (DPP) je ve finále. Policie nyní dokončuje návrh na podání obžaloby pro státního zástupce, který pak případně kauzu pošle k soudu. Kriminalisté se ale nyní rozhodli, že z hlavní větve Dozimetru vyčlení údajné uplácení Michala Zděnka, někdejšího člena dozorčí rady DPP. Tomu měli údajně nabídnout úplatek zesnulý podnikatel Petr Adam a Jindřich Špringl, který je stíhaný za údajnou pomoc při uplácení.

„Bylo mi doručeno usnesení Policie České republiky, že policejní orgán

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Kauza Dozimetr

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější