Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Deštěm bičované Španělsko: v zaplaveném metru lidé přežili a dítě na stromě bylo zachráněno. Jiní to štěstí neměli

Ve městě Alcanar se včera ulice proměnily v rozvodněnou řeku. Foto: Maite Garcia-Cooper via Reuters
Ve městě Alcanar se včera ulice proměnily v rozvodněnou řeku. Foto: Maite Garcia-Cooper via Reuters

V zaplaveném madridském metru cestující přežili, dokonce vodní stěnu natáčeli na mobily. Ale jinak už hlavní město hlásí nezvěstné, v Toledu jsou potvrzeni nejméně dva mrtví a vodní záplava se řítí také dalšími regiony. Na Španělsko udeřily prudké přívalové deště – a jak nebezpečí pomalu ustupuje, starosta Madridu se s výčitkou obrátil na meteorology.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

V provincii Madrid se záchranářům dnes ráno podařilo objevit desetiletého chlapce, který se pohřešoval už od včerejška. Auto, v němž dítě cestovalo spolu s rodiči a sestrou, mělo kvůli přívalovému dešti nehodu a sjelo do rozvodněné řeky Alberche v obci Aldea del Fresno, jedné z deštěm vůbec nejpostiženějších oblastí.

Chlapci se podařilo vymanit se z proudu řeky a vyšplhat se na strom, kde ho po několika hodinách nalezli záchranáři a pomohli mu do bezpečí. Jeho matka a sestra

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Jižní Evropa

Počasí

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější