Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Bez ohledu na čtyři žaloby může Trumpa odstavit něco jiného: dodatek ústavy

Foto: Shealah Craighead, Bílý dům
Foto: Shealah Craighead, Bílý dům

Ať soudy s Donaldem Trumpem dopadnou jakkoliv, několik renomovaných republikánských právníků se snaží dokázat, že má být z prezidentských voleb diskvalifikovaný předem. Argumentují dodatkem ústavy, který zakazuje účast ve volbách po vzpouře.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Nabitý předvolební kalendář, kde se termíny prezidentské kampaně střídají s předvoláními k soudu, může Donaldu Trumpovi rázem vyčistit jedno právní tažení, které v USA získává na síle. Pokud by bylo úspěšné, bývalý prezident Spojených států by se voleb už zúčastnit nemohl.

Pozoruhodné je, že hlavní zdroje této snahy pocházejí z konzervativních, republikánských kruhů právních učenců, kteří upozorňují, že Trumpova snaha zfalšovat volby v roce 2020 je

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Americké volby

Donald Trump

USA

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější