Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Boj o fotbalový titul se dramatizuje. Plzeň snížila náskok Slavie a už v neděli ji může předstihnout

Fotbalisté Slavie v Liberci jen remizovali 0:0, a jejich náskok v čele ligy se tak před druhou Plzní smrskl na pouhé dva body. "Nepanikařme, stále jsme první," uklidňuje fanoušky před nedělním zápasem s Viktorkou Alex Král (na snímku). Foto: Vít Černý, ČTK
Fotbalisté Slavie v Liberci jen remizovali 0:0, a jejich náskok v čele ligy se tak před druhou Plzní smrskl na pouhé dva body. „Nepanikařme, stále jsme první,“ uklidňuje fanoušky před nedělním zápasem s Viktorkou Alex Král (na snímku). Foto: Vít Černý, ČTK

Takto napínavé to asi tvůrci nového modelu fotbalové ligy chtěli mít. Přestože se v březnu zdálo, že mistrem bude Slavia, která vedla před obhájcem titulu z Plzně o devět bodů, po 1. kole pětikolové nadstavbové části už je to jen o dva. V neděli je navíc čeká v pražském Edenu vzájemné utkání.

Válka o titul vrcholí. Zatímco Slavia v sobotu opět jen remizovala (0:0) a ztratila dva body v Liberci, Plzeň v neděli porazila ve Štruncových sadech Jablonec 2:1. A to ještě v 84. minutě prohrávala 0:1. Pak ale přišel do hry Joel Ngandu Kayamba a dvěma přesnými centry zařídil Plzni dva góly během čtyř minut. A z prohry byla najednou šťastná výhra.

„Jablonec byl ale dneska lepším týmem,“ uznal trenér viktoriánů Pavel Vrba. „Vedl 1:0 a my měli veliké štěstí, že pak ani jednu ze svých několika šancí neproměnil. Teď jedeme na Slavii a pokusíme se tam uspět. Ovšem slávisté to mají ve svých rukou, stále drží trumfy,“ dodal Vrba.

V tom se ale na rozdíl od své první věty plete. Oba týmy, Slavia i Plzeň, to teď mají jen a jen ve svých rukou. Kdo z nich v neděli v Edenu vyhraje, povede čtyři kola před koncem ligu. Slávisté o pět bodů, viktoriáni o jeden.

Nedělní výkon by jim k tomu ale asi nestačil. Osmdesát minut byl totiž Jablonec skutečně lepší. „Zasloužili jsme si vyhrát, jenže jsme za stavu 1:0 neproměnili řadu šancí. Řešili jsme koncovku špatně nebo nás vychytal brankář Hruška. Sil jsme měli dost, ale

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.