Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Věděl jsem, že se Fremr zná s Redlem. S ním jsem se viděl třikrát, řekl policii Pospíšil

Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Pražský radní pro kulturu a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) loni vysvětloval policii své vztahy se svým někdejším poradcem Jiřím Fremrem a údajným šéfem zločinecké skupiny Michalem Redlem. Toho viděl Pospíšil prý třikrát, a to z toho důvodu, že se Redl v roce 2018 účastnil jednání o spolupráci mezi TOP 09 a STAN v komunálních volbách. Vyšetřovatele také zajímalo, zda Pospíšil přijal nějaké peníze od Fremra či Redlovy skupiny. Politik to popřel.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Skupina Michala Redla nebyla v kontaktu jen s představiteli hnutí STAN, ale také TOP 09. Podle vyšetřovatelů byl hlavní Redlovou spojkou do současné vládní strany Jiří Fremr, někdejší poradce europoslance Jiřího Pospíšila.

Ten se k Fremrovi a Redlovi nechtěl veřejně příliš vyjadřovat. Policii nicméně minulý rok potvrdil, že věděl o tom, že se jeho spolupracovník zná s Redlem, který v minulosti podnikal s odsouzeným Radovanem Krejčířem. Dokládají to dokumenty, s nimiž se Deník N seznámil.

„Věděl jsem, že se znají, ale nevěděl jsem, že

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Síť

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější