Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Co ukázala Prigožinova smrt? Rusové přijali zákony podsvětí

Analýza Petry Procházkové: Rusko se pravděpodobným zabitím Prigožina otevřeně přihlásilo k zákonům podsvětí. Vítězí silnější a lidé to respektují.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Nejprve spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina, pak kritik jeho režimu Jevgenij Prigožin je s největší pravděpodobností mrtev. Každopádně to, že zahynul, dnes ráno tvrdila pohřební služba v ruské Tveri. Tělo vůdce soukromé armády vagnerovci prý teď mají v rukách soudní patologové. Zdá se tedy, že Prigožin byl skutečně na palubě svého letadla, které se včera večer zřítilo v Tverské oblasti v evropské části Ruska.

Na ruské oficiální zdroje včetně pohřební služby se ovšem nejen v tomto případě nelze příliš spoléhat. Jenže i podle serveru Fontanka, který je asi nejlépe informovaným petrohradským médiem a o Prigožinovi v minulosti přinesl řadu relevantních svědectví, bylo tělo šéfa vagnerovců přece jen převezeno do márnice ve Tveri. Údajně ovšem vzhledem k míře destrukce nelze jeho tvář

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Jevgenij Prigožin

Ruská válka na Ukrajině

Rusko

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější