Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Fotbalová horečka v Česku. Proč je o ligu rekordní zájem a jak kluby mění „chlapskou zábavu“

Pivo, klobása, devadesát minut zápasu? Kluby chtějí z fotbalu zážitek pro celou rodinu a společenskou událost. Foto: ČTK
Pivo, klobása, devadesát minut zápasu? Kluby chtějí z fotbalu zážitek pro celou rodinu a společenskou událost. Foto: ČTK

Český fotbal láká stále více fanoušků. Spartě se podařilo vyprodat deset zápasů v řadě, na Slavii chodí v průměru o šest tisíc lidí víc než loni. Rostoucí trend se projevuje i v menších klubech. Deník N analyzuje, co stojí za současným diváckým zájmem.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Fotbalová sezona odstartovala zostra. Hlavní favorité jsou podle očekávání v čele, Hradec Králové po letech marných tužeb otevřel nový stadion. Zkraje sezony navíc fotbal skutečně táhne.

V prvních pěti kolech zamířilo do ochozů nejvíce fanoušků od konce 90. let. Start ligy sledovalo přímo na stadionech 277 tisíc lidí, což je o 50 tisíc více než v loňské sezoně.

Zájem o ligový fotbal je patrný u mistrovské Sparty a také u Slavie, více fanoušků se ale daří přitahovat i dalším klubům. Přes 10 tisíc lidí se podařilo dostat do ochozů v Plzni, na teplická Stínadla přišlo na zápas se Spartou přes 15 tisíc lidí.

Nejúspěšnější bylo třetí kolo, během něj dorazilo na stadiony lehce přes 70 tisíc diváků, což je nejvíce v tomto tisíciletí. Jak Deník N zmapoval, za vysokou návštěvností je nejen předváděná hra, ale také dlouhodobé marketingové cíle jednotlivých klubů.

Přímo na Letné to před odletem do Záhřebu ke kvalifikaci o Evropskou ligu popisuje Kamil Veselý, marketingový ředitel Sparty.

„Jako hlavní důvod vidím

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Analýza

Fotbal

Česko, Sport

V tomto okamžiku nejčtenější