Rumunské přístavy jsou pro Ukrajinu klíčové, problémem jsou slabá infrastruktura a církevní konspirace

Před plošnou ruskou válkou proti Ukrajině bylo 80 procent Rumunů naladěno protirusky. V důsledku úspěšné práce trollích farem a jejich ruské propagandy je to dnes jen 58 procent. To může komplikovat nyní tolik potřebnou přepravu ukrajinského obilí přes Rumunsko. Ta má i další komplikace – ale i výhody.
Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.
V roce 1940 dal Sovětský svaz Rumunsku ultimátum. Buď se stáhnete ze severní Bukoviny a Besarábie (což jsou území na severu země a v dnešním Moldavsku, která tehdy byla součástí Rumunska), nebo si je vezmeme silou.
Sovětský svaz si území nárokoval, neboť se na tom dohodl s nacisty v paktu Ribbentrop–Molotov (Hitler–Stalin). Rumunská vláda ustoupila a své jednotky stáhla, aby předešla válce. A tak začala okupace Rumunska.
„Jsme proto tradičně protiruská země,“ řekl Denníku N rumunský politolog a profesor politických věd Národní školy politických studií a veřejné správy v Bukurešti Cristian Pârvulescu. Ovšem i to se mění.
Od začátku totální ruské války proti Ukrajině totiž zintenzivnily svou činnost farmy trollů z Petrohradu a výsledkem je