Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Nemáte doplacené daně nebo sociální pojištění z minulosti? Poradíme, jak se dluhů zbavit

Stát vyhlásil od 1. září do 30. listopadu 2022 oddlužovací akci Milostivé léto 2022. Foto: Profimedia
Stát vyhlásil od 1. září do 30. listopadu 2022 oddlužovací akci Milostivé léto 2022. Foto: Profimedia

Současná verze milostivého léta umožňuje splatit levněji dluhy například na sociálním pojištění a na daních. Akce má ale své podmínky. Poradíme, jestli se vztahuje i na vaše nesplacené závazky a co přesně udělat, abyste se jich zbavili.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Letošní státní milostivé léto se netýká dluhů vymáhaných soudními exekutory. Vztahuje se naopak na nesplacené závazky, které si úřad vymáhá sám. Akce tak platí vesměs pro jiné dluhy, než na které se vztahovala v minulosti. I tentokrát ale až na výjimky stále platí, že do stanoveného termínu nebo do konce splátkového kalendáře musíte uhradit původní výši svého dluhu a stát vám pak odpustí penále, sankce, úroky či případné exekuční náklady.

Během současného milostivého léta se můžete zbavit minulých dluhů na

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Osobní finance

Ekonomika

V tomto okamžiku nejčtenější