Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Stěžovali si na mě biskupové.“ Teologická fakulta propustila kněze, který se zastal manželství pro všechny

Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

Katolická teologická fakulta propustila kněze a církevního historika Tomáše Petráčka, který vystupoval smířlivě k manželství pro všechny a kritizoval ultrakonzervativní Alianci pro rodinu. Kněz za tím vidí tlaky zevnitř církve a osobní antipatie, děkan tvrdí, že jde o úspory.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Vedení Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy dalo výpověď historikovi Tomáši Petráčkovi, který především školil studenty v rámci doktorandského studia. Podle děkana Vojtěcha Novotného je důvodem nadbytečnost.

„Je to standardní pracovněprávní záležitost, kterou běžně nekomentuji, protože se jedná o zaměstnance fakulty. Cílem je efektivizace hospodaření fakulty,“ řekl Deníku N Novotný.

Petráček však tvrdí, že na fakultě musel skončit kvůli tlaku

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Náboženství

Školství

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější