Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Na Nejedlého „rodinnou oslavu“ dorazil i vlivný slovenský podnikatel, pozváni byli i Hrdlička a Jurečko

Martin Nejedlý. Foto: ČTK
Martin Nejedlý. Foto: ČTK

Na „rodinnou sešlost“ poradce exprezidenta Martina Nejedlého zavítal nejen ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS), podle nějž šlo o náhodu, protože padaly kroupy a pršelo. Deník N zjistil, že dalším účastníkem byl například slovenský podnikatel Radoslav Baran. Mezi pozvanými pak byla zákulisní postava plzeňské ODS Roman Jurečko a další vlivní podnikatelé.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Předtím než se Martin Nejedlý vydal se svou rodinou do jednoho z podniků na Žižkově, kam, jak zjistil server Seznam Zprávy, dorazil i ministr spravedlnosti Pavel Blažek, se poradce exprezidenta setkal s pražským lobbistou Tomášem Hrdličkou.

„Měl jsem s ním jednání zhruba od půl čtvrté do pěti. Hned potom odjel pryč,“ říká Hrdlička. Podle něj Nejedlý mířil na pražský Žižkov, kde se odehrála zmíněná oslava. Hrdlička měl původně dorazit také.

„Pozvali mě, ale já jsem byl v Zelené zahradě (restaurace na Vinohradech, pozn. red.) a pak lilo, byly kroupy a popravdě řečeno to byl nějaký

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější