Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

„Gazďovi máme dávat těch 500.“ Proč policie sledovala Gazdíkův mobil a jak spojuje Starosty s Redlem

Koláž: Deník N
Koláž: Deník N

Vazby skupiny kolem Michala Redla na vládní hnutí STAN byly podle policie hlubší, než vedení strany připouštělo. Deník N prostudoval dokumenty, v nichž kriminalisté tvrdí, že Redl měl úzké vztahy s Petrem Gazdíkem nebo Stanislavem Polčákem a že hnutí i financoval. Na základě těchto materiálů také popisujeme, proč soud vyšetřovatelům povolil monitorovat mobil tehdejšího ministra školství.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Necelé tři měsíce před policejní razií v kauze Dozimetr vydal Obvodní soud pro Prahu 9 operátorovi příkaz, aby vyšetřovatelům poskytl údaje z mobilu Petra Gazdíka. Ten byl v tu dobu místopředsedou vládního hnutí STAN a ministrem školství. Vyšetřovatelé přinejmenším tehdy měli podezření, že Gazdík je na skupinu kolem Michala Redla těsně navázaný. Vyplývá to z policejních dokumentů, s nimiž se Deník N seznámil.

„Je dáno důvodné podezření, že přes politické hnutí STAN je Michal Redl, ale i další členové jeho organizované zločinecké skupiny, úzce spojen se současným ministrem školství

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Kauza Dozimetr

Síť

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější