Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Za fiasko s Fremrem si Pavel může sám. Spolehl se jen na profesní doporučení, vynechal veřejnou diskuzi

Trable se soudcem Fremrem si prezident Pavel mohl ušetřit. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N
Trable se soudcem Fremrem si prezident Pavel mohl ušetřit. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

Komentář Jana Moláčka: Kauza soudce Roberta Fremra je prvním vážnějším selháním prezidenta Petra Pavla ve funkci. Nemuselo k němu dojít, kdyby Hrad ohledně zvažovaných kandidátů nemlžil a nechal nominace ještě před odesláním do Senátu projít ohněm veřejné diskuze. Ta by prezidenta varovala včas.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Nemám prezidentovi za zlé, že nevěděl o normalizačním škraloupu soudce, kterého většina veřejnosti zná, pokud vůbec, tak především jako profesionála s mezinárodní zkušeností a renomé.

Pavel si zaslouží kritiku za něco jiného – že nenechal proběhnout proces, jenž by ho na tento problém upozornil ještě v době, kdy se o jménech, která pošle do Senátu, rozhodoval a řešení tedy bylo v jeho rukou. Ten proces se jmenuje

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Názor

Petr Pavel

Ústavní soud

Česko, Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější