Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Ještě větší Kazma, než jsme doufali. Onemanshow: The Movie je usilovně americká, přitom až smutně česká

Kazma ve filmu Onemanshow: The Movie. Foto: Bontonfilm
Kazma ve filmu Onemanshow: The Movie. Foto: Bontonfilm

„Je to trochu spletité,“ kroutil se Ladislav Špaček před bulvárními novináři při sdělování svého diváckého dojmu z úterní předpremiéry nového filmu Onemanshow: The Movie na pražském Chodově. Ano, první Kazmův celovečerní film je spletitý a stane se toho v něm hodně. Možná až příliš – a navíc vůbec není jisté, co z toho se opravdu stalo i v realitě. Jestli vůbec něco. To je ale nakonec na celém Kazmově novém projektu možná to nejméně podstatné.

„Jediný film, který skončí v realitě.“
„Nikdo z vás neodejde s prázdnou.“
„Možná to není jenom film.“

Základní Kazmovou metodou je ohromit. A to často mnohem víc formou než obsahem, jako v případě těchto propagačních hesel.

Snaha ohromit byla patrná i na úterní slavnostní předpremiéře v největším pražském obchodním centru, kam před diváky Kazma nakráčel s tlupou hlučných bubeníků a vyzývavě oděných hostesek ze striptýzového klubu Goldfingers.

Lhal jsem

Premiéru navštívily nejrůznější bulvární hvězdičky, MMA bijec Vémola i zmíněný Ladislav Špaček či Miroslav Donutil. A když čtvrt hodiny před začátkem první projekce dorazil v obklopení svého týmu sám Kazma, přítomní bulvární novináři a fotografové málem zešíleli.

A navíc to konečně vypadalo, že Kazma oproti mnoha spekulacím a po všech mystifikacích opravdu představí celovečerní film, a ne jen prázdné plátno.

„Spousta lidí na sociálních sítích spekulovala, že to bude jen habaďůra. A já se snažil všechny přesvědčit, že ten film opravdu existuje. To jsem lhal,“ uvedl Kazma první premiéru a pozval do sálu

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Film

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější