Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

live! Kdy jindy než během výročí srpna 1968 mluvit o dezinformacích?

Srpen 1968. Foto: Bohumil Dobrovolský
Srpen 1968. Foto: Bohumil Dobrovolský

V pondělí si Česko (Slovensko) připomene 55 let od okupace tehdejšího Československa vojsky Varšavské smlouvy. Druhý ročník festivalu NeverMore 68 na pražském Výstavišti se u té příležitosti bude věnovat tématu dezinformací.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„Mluvme nahlas a fakticky o událostech dávných i nedávných, aby nikdy nebyly zapomenuty a vyprávěny tak, jak se nestaly,“ zní motto letošní akce NeverMore 68.

Jde o kulturní festival, jehož hlavním cílem je pro letošní rok nejen připomenout památku 55. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy na území tehdejšího Československa, ale také apelovat primárně na mladší generaci. Stejně jako na další vnímavé posluchače a diváky v otázce dezinformací, které dnes představují jednu z nejsilnějších geopolitických zbraní.

„Občanská připomínka sovětské okupace Československa tady dlouho chyběla, i když jsou to události, které zásadně a nenávratně změnily běh dějin pro naši zemi,“ říká programová manažerka Výstaviště a autorka akce NeverMore 68 Barbora Šubrtová.

„Protože dějiny mají tendenci se opakovat, rozhodli jsme se položit při letošním 55. výročí hlavní důraz na téma dezinformací, překrucování historie a historických faktů, protože v současné době

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

live!

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější