Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Ústecký zastupitel za SPD mluvil o „černých držkách“. „Byl to úlet,“ hájí se

Zastupitel Jaromír Hůla (SPD). Zdroj: Facebook Jana Kočárková Maredová
Zastupitel Jaromír Hůla (SPD). Zdroj: Facebook Jana Kočárková Maredová

Ústecký zastupitel za SPD Jaromír Hůla popisoval na jednání zastupitelstva svou zkušenost s pařížským metrem a mluvil o „černých držkách“. Svou historkou chtěl vyjádřit nesouhlas se zavedením funkce „asistenta přepravy“. V oficiálním zápisu, jehož byl Hůla ověřovatelem, je jeho dotaz zaznamenán bez vulgarismů. Hůla svá slova označil za „úlet“ a hodlá se za ně omluvit.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Hůla svůj výrok pronesl na jednání zastupitelstva na konci července. Zastupitelé tehdy projednávali zrušení přímé trolejbusové linky z centra do městské části Mojžíř, ústecké vyloučené lokality. Namísto tohoto spojení město zavedlo přestupní autobus, do kterého cestující vstupují pouze předními dveřmi, aby se do vozu nedostal nikdo bez platné jízdenky.

Cestující poté kontrolují revizoři spolu s městskou policií, město navíc autobusy vybavilo bezpečnostními kamerami. Zastupitel za SPD a Trikoloru Hůla na jednání zastupitelstva jakožto „bývalý dopravák“ nesouhlasil se zavedením funkce „asistent přepravy“.

„Já jsem v dopravě pracoval 47 let a tedy dost dobře nechápu, že zavádíme další funkci asistent přepravy. Proč by to nemohl být průvodčí? Řeknu vám zkušenost z Paříže. Protože jsem šetřil, tak jsem si objednal levnej hotel, ale ten byl v senegalský čtvrti na konečný metra. Do toho metra nastoupili dva policisti, průvodčí a do příští zastávky zkontrolovali jízdenky. Sem tam nějakou černou držku vyloučili, a 

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Komunální volby

Rasismus a xenofobie

Tomio Okamura a SPD

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější