Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Znalosti, fakta, pochopení a pak jedna nešťastná věta. Jak snadno postavit na pranýř policejního prezidenta či kohokoliv jiného

Policejní prezident Martin Vondrášek na vlastní kůži zažil, jak to vypadá, když se jedna z kontextu vytržená věta začne propírat na sociálních sítích. Foto: Vítek Svoboda, Deník N
Policejní prezident Martin Vondrášek na vlastní kůži zažil, jak to vypadá, když se jedna z kontextu vytržená věta začne propírat na sociálních sítích. Foto: Vítek Svoboda, Deník N

Komentář Jany Ustohalové: Policejní prezident Martin Vondrášek zakusil několik dní veřejného odsuzování za rozhovor pro videopořad Spotlight. Celá aféra s jeho nešťastným vyjádřením na adresu obětí sexuálních trestných činů spíš než o něm vypovídá o tom, jakou moc mají sociální sítě a média a jak pokřiveně nám podávají realitu.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Pondělní rozhovor policejního prezidenta Martina Vondráška v pořadu Spotlight na webu Aktuálně.cz se úplně nepovedl. Ve víc než třicetiminutové diskuzi se probírala různá témata jako třeba potírání extremismu v ulicích i v řadách policie. Zhruba čtvrtina pak byla věnovaná tomu, jak policie vyšetřuje sexuální násilí včetně znásilnění.

Policejní prezident hovořil dost zasvěceně, bylo vidět, že absolvoval školení na toto téma, vysvětloval práci policistů, spolupráci s neziskovkami, které pracují s oběťmi sexuálního násilí, nezlehčoval tento typ násilí, dokonce bylo patrné, že rozumí rizikům, jako je sekundární viktimizace obětí.

„Samozřejmě se čas od času neubráníme nějaké míře profesního cynismu, které se neubrání podle mě žádná profesní skupina. Ale děláme všechno pro to, abychom opravdu přistupovali citlivě, aby nedocházelo k sekundární viktimizaci,“ prohlásil například.

Další jeho slova v jinak vlastně dobrém rozhovoru se

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Média

Názor

Sociální sítě

Česko, Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější