Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

live! Čeští studenti chystají největší výstavu na světě. K vidění bude v sudetském Ralsku

Studenti představují svůj projekt v Ralsku. Foto: J. Kanna
Studenti představují svůj projekt v Ralsku. Foto: J. Kanna

Skupina studentů pražské Akademie výtvarných umění pracuje už od loňského podzimu na projektu Je mi Ralsko. Ten 23. září s pomocí jejich grafických tisků oživí čtvrté největší město v Česku.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Studenti a studentky pražské AVU se v rámci projektu Je mi Ralsko pokusí o zápis do České knihy rekordů s „největší výstavou na světě“. 23. září ve městě Ralsko vystaví tisíce unikátních grafických tisků – přímo v oknech domů a bytů jeho obyvatel.

Každý se tak stane účastníkem a zároveň aktérem či aktérkou výstavy. V sobotu 23. září odpoledne studující pořádají vernisáž, na kterou pozvali komisaře z české agentury pro zápis rekordů, který vyhodnotí, zda bylo rekordu dosaženo.

Studenti a studentky by tedy rádi všechny pozvali k účasti na výstavě, na procházku městem a ke společnému posezení na vernisáži: v Kuřívodech, Náhlově a na dalších místech Ralska, a to odpoledne 23. září 2023.

Město Ralsko leží na území bývalého vojenského prostoru a současně na území bývalých Sudet, má tedy komplikovanou historii. Ačkoliv v něm žijí jen asi dva tisíce obyvatel, rozlohou je to čtvrté největší město v Česku.

„Rozhodli jsme se z té obří rozlohy, která obyvatelům komplikuje život,

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

live!

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější