Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Rusko láká k přestěhování Afričany – ale ty bílé. Už staví i vesnici pro americké obdivovatele Putina

Rusko láká cizince na levný plyn a vodu, kaviár, vodku a krásné ženy. Foto: Petra Procházková, Deník N
Rusko láká cizince na levný plyn a vodu, kaviár, vodku a krásné ženy. Foto: Petra Procházková, Deník N

Pěstování brambor „moderním, ruským způsobem“. Nebo rozmnožování krav tak, jak to umějí jen Rusové. To všechno se budou moci naučit Afričané ve speciálně vybudovaných „afrovesnicích“ v Rusku. Základní kámen byl položen už tento týden.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Má jich být třicet. Třicet osad pro přistěhovalce především z Jihoafrické republiky, kteří se rozhodli – dobrovolně, nedobrovolně nebo omylem – usadit se v Rusku, zemi klimaticky i geograficky na hony vzdálené jejich domovině, tradicím a zvykům.

Byť jde o potomky Evropanů, v oblasti Kapska žijí už od 17. století. Teď se prý někteří z nich vydávají směrem severním. Podle tvrzení oficiálního listu ruské vlády Rossijské gazety už mnozí přijali pravoslaví a chystají se na cestu do Ruska.

Základní kámen byl tento týden položen ve Tverské oblasti. Žít tedy budou vedle

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Afrika

Ruská válka na Ukrajině

Rusko

USA

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější