Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Režisér Rychlík jedná s TOP 09 o kandidatuře do Senátu. Obává se „hnědnutí“ společnosti

Režisér Břetislav Rychlík aktuálně jedná o kandidatuře do Senátu příští rok. Foto: ČTK
Režisér Břetislav Rychlík aktuálně jedná o kandidatuře do Senátu příští rok. Foto: ČTK

Režisér, herec a scenárista Břetislav Rychlík jedná o své kandidatuře do Senátu příští rok. Jak zjistil Deník N, s TOP 09 řeší, zda se bude o místo v horní komoře ucházet v Brně za koalici Spolu. „Cítím, že společnost má před sebou spíše těžké chvíle než lehké,“ vysvětluje Rychlík.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Břetislav Rychlík je skaut, v listopadu 1989 byl u založení Občanského fóra. Protestoval proti výrokům Andreje Babiše (ANO), který vloni své odpůrce nazval nacisty a fašisty, a kritizoval i lidovce Jiřího Čunka za jeho výroky o Romech. Lidé ho berou především jako herce, scenáristu, režiséra a vysokoškolského pedagoga. Chtěl by ale, aby ho od příštího roku znali také jako senátora za Brno-město.

Avšak jestli se tak stane, není jisté nejen proto, že musí především uspět příští rok ve volbách. To může být v brněnské konkurenci těžké, zvláště pokud

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Senát

Senátní volby

Vláda Petra Fialy

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější