Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Ukrajinci významně poškodili další ruskou loď. V čem spočívá význam tankeru Sig

Ruský tanker Sig. Foto: P. Fisxo, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0
Ruský tanker Sig. Foto: P. Fisxo, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

Jen den poté, co Ukrajinci zasáhli výsadkovou loď ve městě Novorossijsk, utrpěla ruská armáda další výraznou ztrátu. V noci z pátku na sobotu námořní dron poškodil tanker SIG, který se nacházel několik desítek kilometrů od Krymského mostu.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Loď, na jejíž palubě bylo jedenáct lidí, už podle ukrajinských zdrojů nemůže samostatně plout. Oficiální ruská média potvrdila, že z ní nevyteklo žádné palivo.

Přestože se Kyjev k útoku oficiálně nepřihlásil, podle ukrajinských médií s odvoláním na zdroje z bezpečnostních složek za něj je zodpovědný. Ukrajinští představitelé označují útoky na ruské lodě za „logické a legální“.

Úspěšné útoky z posledních dnů podle analytiků ukazují, že Rusové nemohou bezpečně využívat svou černomořskou flotilu v ukrajinských ani vlastních vodách.

Proč je tanker SIG důležitý

Ruská média zveřejnila fotografie

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Ruská válka na Ukrajině

Rusko

Svět

V tomto okamžiku nejčtenější