Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Brněnský orloj: Když Ústí přijde do Brna a co znamená „sejít se na Čáře“

Brněnský orloj je nepravidelný newsletter Jany Ustohalové o zajímavostech z největšího moravského města. Grafika: Tomáš Kunc, Deník N
Brněnský orloj je nepravidelný newsletter Jany Ustohalové o zajímavostech z největšího moravského města. Grafika: Tomáš Kunc, Deník N

Prázdninovou náladu v Brně rozčeřil snímek, na němž primátorka Markéta Vaňková a její náměstek Robert Kerndl (oba ODS) zírají na bílý prášek nasypaný v lajnách na mobilu. A podíváme se i na nového ředitele výstaviště, který je spjatý s Ústí nad Labem. Vítáme čtenáře u občasníku Brněnský orloj a přinášíme komentované novinky z druhého největšího města Česka.

Věta „sejdeme se na Čáře“ za normálních okolností v Brně znamená, že si lidé dávají sraz na České ulici. V uplynulém týdnu ovšem nabrala poněkud bizarní rozměr.

Tradičně letargickou letní atmosféru v Brně rozčeřila aféra, jejímiž hlavními protagonisty se stali primátorka Markéta Vaňková, její náměstek Robert Kerndl a fotka, na níž jsou oba zobrazeni, jak se dívají na lajny –⁠ chcete-li čáry –⁠ jakéhosi blíže nespecifikovaného bílého prášku nasypaného na mobil.

Ještě minulou neděli Vaňková i Kerndl pravost fotografie striktně popírali. „Jedná se o fotomontáž a tento

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Brněnský orloj

Brno

Názor

Česko, Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější