Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Oko za oko, Janu K. za Janu K. Piráti rozjeli otevřenou vnitrostranickou válku

Předseda Pirátů a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš na zasedání celostátního fóra České pirátské strany. Foto: ČTK
Předseda Pirátů a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš na zasedání celostátního fóra České pirátské strany. Foto: ČTK

Piráti zažili velmi rušné úterý. V reakci na aktuální kauzy členů strany probíhala do noci na jejich online fóru emotivní diskuze, jež přerostla v hádku. Situaci se snažil uklidňovat i předseda strany Ivan Bartoš, jenž kritický příspěvek jednoho z členů označil za „trapný a hloupý“.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Současnou vnitrostranickou válku odstartovaly kauzy dvou Jan K. – Koláříkové a Komrskové. Na obě upozornil Deník N a obě zafungovaly jako spouštěč vnitřních sporů.

Jen připomeňme, že náměstkyně pražského primátora Komrsková zaměstnala svého partnera jako poradce, šéfka stranického personálního odboru Koláříková nebude po aféře svého manžela usilovat o místo na kandidátce pro volby do Evropského parlamentu.

Nejde o přímý spor dvou křídel reprezentovaných těmito dvěma ženami. Jejich kauzy spíše zafungovaly jako záminka, aby

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Analýza

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější