Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Proč je Medvěd jedním z nejlepších seriálů posledního desetiletí a které další novinky stojí za zhlédnutí online?

Jeremy Allen White v seriálu Medvěd. Foto: Disney
Jeremy Allen White v seriálu Medvěd. Foto: Disney

Existuje mnoho filmů a seriálů o šéfkuchařích, kteří se pohybují na hranici mezi genialitou a šílenstvím. Medvěd si z nich vzal to nejlepší a přesto dokázal být originální a jiný. Plus další čtyři aktuální tipy z online videoték (a také jedno varování, na co raději nekoukat).

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Kromě geniálního Boje o moc jsou na letošní ceny Emmy nominované i první dva seriály v mém dnešním výběru. Oba rozhodně stojí za zhlédnutí.

Kromě nich jsem zařadila i politický thriller, který se kvalitou blíží Domku z karet, nebo špionážní seriál z prostředí britské tajné služby, kterému dominuje Gary Oldman. A na závěr upozornění, který z nejsledovanějších seriálů současnosti je spíše ztrátou času.

Medvěd – Bear (Disney+)

To, že svou práci milujete, ještě neznamená, že vás bude bavit. Právě naopak. Carmen Berzatto byl šéfkuchařem v jedné z nejprestižnějších newyorských restaurací, s kterou získal i michelinskou hvězdu. Když však po svém starším bratrovi zdědí upadající italské sendvičové bistro v Chicagu, rozhodne se ho postavit na nohy.

Přestože patří k nejlepším profesionálům v kulinářském umění, musí najednou řídit věčně nevrlý personál a navíc i mladou pomocnou kuchařku, která má sice skvělé, ale až příliš ambiciózní nápady.

Pokud čekáte nějakou tradiční seriálovou romanci, Medvěd má k zavedeným klišé velmi daleko. Dobrý seriál se obejde i bez sexu. Nebo téměř bez sexu.

I tak tu ale místo jídla vřou spíše

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Seriály

Televize

Kultura

V tomto okamžiku nejčtenější