Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Rusko musí krmit pekelnou mašinerii. Chystá další vlnu mobilizace, jen o ní nemluví

Rusko potřebuje nové vojáky na frontu, zvyšuje věk odvodu do armády. Foto: mil.ru
Rusko potřebuje nové vojáky na frontu, zvyšuje věk odvodu do armády. Foto: mil.ru

Rusko se na pokračování války snaží připravit v Dumě i v Severní Koreji. Jaké mají vyhlídky muži, kteří ještě neopustili Rusko, v komentáři píše Ekaterina Kanakova.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Ruské úřady se začínají připravovat na zimu. Zásobují se masem na těžké časy. Dosavadní zásoby došly, pytle se vyprázdnily, jenže tuhle pekelnou mašinerii je třeba něčím krmit.

Od 1. ledna 2024 se prodlouží věk pro odvod do armády, nově bude od 18 do 30 let, zatímco dosud mohli být k vojsku odváděni muži do 27 let. Ode dne odeslání povolávacího rozkazu budou mít odvedení zakázáno vycestovat z Ruska za prací nebo studiem. Podle dokumentu bude odvedencům zakázáno vycestovat ode dne, kdy bude povolávací rozkaz vložen do registru. Zároveň se zvyšuje pokuta za nedostavení se na vojenskou správu – bude činit 30 000 rublů, dříve to byly tři tisíce, narostla tudíž desetinásobně.

Po přijetí zákona o zvýšení věku pro odvody první místopředseda výboru pro obranu ve Státní dumě Alexej Žuravljov navrhl zajít ještě dál a odvádět muže až do věku padesáti let. Je to ten samý Žuravljov, který ve vysílání federálního kanálu prohlásil, že v Dánsku vznikl nevěstinec pro zoofily. „Prozradil“ dokonce takové podrobnosti, jako že v tomto nevěstinci je možné znásilnit želvu. Ano, takoví experti jsou ve Státní dumě.

Duma ve svých nejlepších tradicích přijala velké množství pozměňovacích návrhů, aby za nimi skryla to hlavní – probíhající přípravy na

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Jak přemýšlí Putinovo Rusko

Ruská válka na Ukrajině

Komentáře

V tomto okamžiku nejčtenější