Deník N – rozumět lépe světu

Deník N

Vedení Pirátů vyzvalo Koláříka, aby opustil další funkce. Exnáměstek poprvé popsal potyčku s podřízenou

Bývalý náměstek ministra vnitra za Piráty Lukáš Kolářík. Foto: ČTK
Bývalý náměstek ministra vnitra za Piráty Lukáš Kolářík. Foto: ČTK

Incident, během kterého došlo k potyčce mezi bývalým pirátským náměstkem ministra vnitra Lukášem Koláříkem a jeho tehdejší podřízenou, poškozuje pověst strany. Tak zní závěr nejužšího vedení Pirátů, které o případu jednalo včera večer. Exposlance vyzvalo, aby zvážil působení ve stranických funkcích, a vytklo mu, že problém řešil pozdě. Kolářík také poprvé zveřejnil svou verzi události. V té píše, že „dotyčná útočila na jeho manželku“, kterou bránil.

Tento text pro vás načetl robotický hlas. Pokud najdete chybu ve výslovnosti, dejte nám prosím vědět. Audioverze článků můžete poslouchat v rámci klubového předplatného. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné. Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

„Celou záležitost kolem Lukáše Koláříka vnímá republikové předsednictvo jako velmi závažnou a poškozující dobré jméno strany. Rezignaci na pozici náměstka ministerstva vnitra vnímáme jako nezbytnou,“ stojí v usnesení vedení, které na stranickém internetovém fóru zveřejnil místopředseda strany Martin Jiránek. Kolářík funkci náměstka už opustil v polovině července.

„Interval mezi incidentem a dalšími kroky Lukáše Koláříka včetně informování zástupců republikového předsednictva byl však příliš dlouhý, a nedá se tudíž mluvit o 

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.

Česko

V tomto okamžiku nejčtenější